מאמרים

ספא כלבלבים

ספא, היא מילה המביאה עימה ניחוחות רעננים ועדינים ותחושה של חום בגב, מגבות לבנות, ונחת רוח. מעטים האנשים שלא אוהבים ספא, שעבורם ספא הוא עינוי. אצל רובנו מדליקה המילה ספא משהו בעיניים ואנחנו ממהרים ללבוש את בגד הים שלנו, כדי לא לפספס אף דקה.
אך עם זאת, מעטים האנשים המאפשרים לעצמם להכנס לספא כך סתם כמהלך יומיומי. רובנו מתייחסים לספא כפינוק אמיתי, שמגיע לנו רק בחופשות. הספא קיבל בתרבותנו מעמד של כבוד ולפעמים אף סמל סטטוס. רבים שוכחים את הצדדים הרפואיים המיוחסים לספא, כגון טיפול בלחץ דם גבוה או נמוך, טיפול בבעיות עור וכדומה. עם זאת, כנראה שבקרב חיות המחמד שלנו יהפוך הספא לחוויה בלתי נדירה כלל. ומי שעוד לא הבין, מוזמן להציץ להפתעתו, באתרים הנוגעים לחיות מחמד, אילוף כלבים ועוד.

מסתבר אם כן, שמי שבאמת רוצה להשקיע בחיית המחמד שלו, ובפרט בכלב או בכלבה, לא יסתפק עוד במקלחות מפנקות עם מים חמים, וגם לא בתספורת או אילוף כלבים מקצועי. כל אלו כבר אינם מפתיעים איש. זה הזמן להתעדכן במילה האחרונה בגידול או אילוף כלבים, ספא לכלבים. נשמע מוזר? אולי. אך כפי שאתם ודאי כבר יודעים, מפתיע הוא העידן שבו אנחנו חיים, וכנראה שבאמת אין דבר כזה שאין דבר כזה, לא רק באמנות. אלא בחיים בכלל. אז מאיפה זה התחיל ועל מה מדובר?

הספא הראשון נפתח בהודו באוניברסיטת

המשך מאמר